Vaata pulmaveebe:
ABCDEFGHIJKLMNOPQRSTUVWXYZ
   
Kihlasõrmus
Mõni Hetk On Elus Ilusam Kui Teine.
Mõni Hetk On Kohe Väga-Väga Ilus…
                                               - Jaan tätte

 

 

Kes meist ei unistaks oma printsist valgel hobusel?
Iga naine unistab päevast, kui tema armastatud mees laskub põlvele ja palub naise kätt. Kihlasõrmuse kinkimine on ilus traditsioon ja on hakanud suuremat tähendust omandama ehk just viimasel kümnel aastal. Sõrmus kingitakse umbes aasta enne pulmi ja kuigi täpset aega ei ole isegi traditsioonidega ette nähtud, peaks sõrmuse üleandmine toimuma siis, kui mees palub oma pruudi kätt. Sellega annab mees naisele tõotuse, et soovitakse teineteisele truuks jääda ja elu koos väljavalituga veeta.

Kihlasõrmus on mehe armastuse sümbol ja kinnitus naisele - see näitab mehe valmisolekut siduda kaks teed üheks. Muidugi sõrmus enne abielu ei ole kohustuslik ja selles võlu peitubki. Mees otsib seda õiget kohta, aega ja muidugi sõrmust! Öeldakse, et sõrmus sümboliseerib kahe inimese armastust ja pühendumist üksteisele.

Kuidas mees oskab valida just seda õiget sõrmust?
Sellele küsimusele polegi ühtset, õiget vastust. Iga inimene on indiviid. See, mis võib ühele meeldida, ei pruugi meeldida teisele. Sõrmuse valik on mehele esimeseks ja väga suureks proovikiviks: kas tema valitud sõrmus meeldib naisele ja kas neil on üks maitse? Oluline on valida just selline sõrmus, mis peab vastu kõik need aastad, mis paar koos veedab. Ja et sõrmus oleks ajatu ka aastaid hiljem. Kui mees pole kindel enda valikus, on alati võimalik enne välja uurida mis naisele meeldib.

Milline peaks õige kihlasõrmus olema?
Üldiselt on kihlasõrmus kiviga, kuid mitte silmatorkavalt suure kiviga. Valida on kulla, hõbeda, plaatina vahel. Selle koha pealt reeglid puuduvad, kuigi klassikaliseks kihlasõrmuseks peetakse kullast sõrmust. Alati saab ja peakski nõu küsima oma ala asjatundjatelt ja selleks, et kihlasõrmus oleks kordumatu ja personaalsem, võib tellida selle näiteks kullasepalt, täpselt oma soovi või näpunäidete järgi. Tellimustöö eelis on veel see, et on võimalik valida teemandit, värvi kuju kui ka suurust. Sõrmuste valik on ääretult suur, aga ei tasu unustada, et oluline on ikkagi see, et naine jääb valitud sõrmusega rahule.

Kui kallist kihlasõrmust valida?
Kuna kihlasõrmus peaks ja ongi suure tõenäosusega üks olulisemaid oste mehe elus, siis ei tohiks selle arvelt kokku hoida. Öeldakse, et klassikaliselt ulatub kihlasõrmuse väärtus kuni meesterahva kahe kuupalgani. Kuigi olgem ausad - tähtis pole kui palju sõrmus maksab või kui suure ja kalli kiviga see on - oluline on hoopis see, et see on südamest kingitud. Kõige tähtsam on ikkagi kahe inimese armastus ja soov koos olla.

Kummas käes ja missuguses sõrmes kanda kihlasõrmust?
Sellele küsimusele ei ole samuti õiget ja tõest vastust. See oleneb täiesti traditsioonidest ja need erinevad igas riigiti. Üldjuhul pannakse Eestis abielusõrmus paremasse sõrme ja kihlasõrmus vasakusse. Teatavasti on ajalooliselt mõjutanud Eestit ka Saksamaa ja Saksamaal kantakse abielusõrmust just paremas käes ja kihlussõrmust vasakus. Vasak on südamekäsi, aga parem on truuduse ja lepingute sõlmija käsi. Samuti antakse tervitades parem käsi ja nii on kohe näha, et isik on kellegagi seotud.

Mida öelda lõpetuseks? Võibolla seda, et üks asi on traditsioonid ja teine on enda sisetunne - usaldage oma sisetunnet ja tehke nii nagu ise arvate, siis võite kindel olla, et lõpptulemus on hea ja teile mõlemale kõige parem!